המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

קישורים

אתרי זכויות אדם בישראל

בצלם
מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים. באתר מידע רב על הפרת זכויות אדם בשטחים הנתונים לשליטת ישראל, וכן קישורים למקורות מידע נוספים על זכויות אדם בשטחים.
מרכז אדוה
מידע על שיוויון וצדק חברתי. בין הנושאים: חינוך, בריאות, דיור, ישובים ערביים, עיירות פיתוח, נשים ועוד.
האגודה לזכויות האזרח בישראל
האגודה לזכויות האזרח בישראל שהוקמה בשנת 1972 כגוף בלתי מפלגתי ובלתי תלוי שמטרתו הגנה על זכויות האדם והאזרח בישראל ובשטחים הנתונים לשליטתה.

האגודה הערבית לזכויות האדם
פועלת לקידום ולהגנה על זכויות האדם של המיעוט הערבי פלסטיני בישראל. באתר מידע על הכפרים הבלתי מוכרים, נשים, ילדים, הריסות בתים ועוד

עדאלה
המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל. באתר מידע על פעילות הארגון בעברית, אנגלית וערבית.

הקליניקות לזכויות אדם במרכז האקדמי למשפט ולעסקים
מעניקות סיוע משפטי בחינם במגוון של תחומים, כמו הפרת זכויות תלמידים במערכת החינוך; הפליה על רקע  דת, גזע, מין, נטייה מינית, גיל, מוגבלות; פגיעה בזכויותיהם של אסירים ועצורים; אלימות במשפחה. עוד ניתן ייעוץ משפטי ראשוני בכל תחומי המשפט האזרחי (הוצאה לפועל, ביטוח לאומי, צרכנות, דיני עבודה ועוד) בעשרות תחנות ברחבי הארץ
.

בזכות – המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות
ארגון הפועל לקידום זכויותיהם של אנשים עם כל סוגי המוגבלויות, בכל תחומי החיים: עבודה, נגישות, דיור ועוד.

עמותת המשפט בשירות הזקנה
העמותה פועלת בדרכים משפטיות לקידום זכויות הזקנים ומעמדם בישראל. באתר העמותה ניתן לקרוא על פעילות העמותה, ולקבל מידע וייעוץ משפטי בזכויות הקשורות בזיקנה.
המרכז לפדגוגיה ביקורתית וחינוך לצדק חברתי
המוקד להגנת הפרט
ארגון זכויות אדם המסייע לפלסטינים תושבי השטחים הכבושים שזכויותיהם הופרו על-ידי ישראל. באתר זה מידע הנוגע להפרות זכויות אדם אלה: חוקים ותקנות של מדינת ישראל והמימשל הצבאי, אמנות בינלאומיות, עתירות לבג"ץ ותביעות נזיקין, פסיקה של בתי משפט בישראל ומחוצה לה וכן מסמכים רשמיים ודוחות.

אתרים בינלאומיים
אמנסטי
אחד האתרים המקיפים ביותר בנושא זכויות האדם. מכיל דוחות שוטפים על רוב המדינות, ומאמרים על הפרת זכויות אדם בכל העולם. מטרת אמנסטי היא לתרום לשמירה על זכויות האדם בעולם כולו, ברוח הכרזת זכויות האדם של האו"ם.
אתר זכויות האדם של האו"ם
האתר מכיל מידע מעודכן אודות יוזמות של האו"ם שקשורות לזכויות האדם, כולל מידע אודות הנציב לזכויות האדם. כמו כן מכיל האתר דוחות ספציפיים הקשורים לאמנות שונות של האו"ם בדבר זכויות אדם.
הצלב האדום
הוועד הבינלאומי של הצלב האדום הוא ארגון האחראי לקידום המשפט ההומניטרי הבינלאומי ולפיקוח על הדרך בה מבצעות המדינות את הוראות אמנות ג'נבה. הארגון פועל למען קורבנות מלחמה כמתווך ניטרלי בין הצדדים הלוחמים.
Human Rights Internet

מסמכים של האו"ם, מידע על ארגוני זכויות אדם ברחבי העולם, אפשרויות השתלמות בנושאים שונים, משרות בארגוני זכויות אדם ועוד.

Human Rights Watch

ארגון אמריקאי המפקח ומפרסם דוחות על הפרות של זכויות אדם ברחבי העולם. באתר מידע באנגלית, ערבית, רוסית, סינית, צרפתית, ספרדית ופורטוגזית

פקולטה למשפטים