המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

הקליניקה לעריכת-דין קהילתית 
בהנחיית עו“ד ליאת לייזר  

אוכלוסיות מעוטות הזדמנויות ניצבות מול חסמים רבים בדרכם לממש את זכויותיהם החברתיות. תחילה, אנשים רבים אינם מודעים למלוא זכויותיהם החברתיות. אחרים אינם מודעים לאפשרות לנקוט הליך משפטי למימוש זכויותיהם או לאופן שבו יש לנהלו. רבים זקוקים לסיוע משפטי בנושאים יומיומיים, אך ידם אינה משגת לשכור שירותי עו"ד. במציאות שבה ידם של רבים אינה משגת לפנות לקבלת סיוע, ייעוץ וייצוג משפטיים, נפגע גם עקרון השוויון בפני החוק.
מתוך הכרה במחוייבות החברתית של הקהילה המשפטית ומתוך שאיפה להגביר את הנגישות להליכים משפטיים ולצדק, מפעילה החטיבה לזכויות האדם את הקליניקה לעריכת-דין קהילתית, המעניקה סיוע משפטי ראשוני חינם. הקליניקה פועלת לקידום הזכות לקיום בכבוד, בהיבטיה השונים במשפט האזרחי – דוגמת דיור ציבורי או התמודדות עם חובות והליכי גבייה. 

נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל?

יש לכם שאלה בענייני ביטוח לאומי? 

קניתם מוצר פגום?

אתם זקוקים לסיוע בדיור?

הקליניקה לעריכת דין קהילתית מעניקה סיוע ללא תמורה בתחנות הסיוע, באמצעות סטודנטים למשפטים, הפועלים בליווי והנחיה צמודה של עוה"ד ליאת לייזר.

הקליניקה עוסקת במגוון מתחומי המשפט האזרחי, לרבות דיור ציבורי, ביטוח לאומי, הוצאה לפועל ותשלום חובות, צרכנות, מיצוי זכויות מול רשויות המדינה, ועוד.

"בשנת הלימודים תשע"ז, הפעילה הקליניקה תחנות סיוע במרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת-גן(; במרכז הקהילתי הערבי-יהודי ביפו; וכן בפרויקט "מישהו לרוץ איתו" של עמותת על"ם. 

עדכון, יולי 2017: בתקופת הקיץ, הקליניקה פועלת במתכונת מצומצמת ותוכל להעניק מענה מוגבל. בתקופה זו קבלת קהל תתבצע רק במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, בתיאום מראש (רח' בן גוריון 26, רמת-גן, קומה 1, חדר 114).

לתיאום פגישה ולבירורים, ניתן ליצור קשר בטל' 03-6000800, שלוחה 149 או בפקס 03-6000872. יש להשאיר הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם.

הקליניקה תשוב לפעילות מלאה בנובמבר 2017.

דוגמאות לפעילות הקליניקה:

הקליניקה בתקשורת:

פקולטה למשפטים