המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

קליניקה לעסקים קטנים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קורא לסטודנטים לצרף עסקים לקליניקה לעסקים קטנים

הסטודנטים והצוות האקדמי של המרכז יעניקו ייעוץ הוליסטי לעסקים קטנים, בתחומי השיווק, ניהול, מימון, חשבונאות ומשפט וכל זאת ללא עלות

הפקולטה למנהל עסקים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן ממשיכה בשנת הלימודים הקרובה (תשע"ו) "קליניקה לעסקים קטנים", אשר מטרתה לסייע ולקדם עסקים קטנים בעיר רמת גן.  השנה הקליניקה תהיה פתוחה גם לעסקים שיופנו על ידי סטודנטים.

במסגרת הקליניקה, הסטודנטים והצוות האקדמי של המרכז יעניקו ייעוץ הוליסטי לעסקים, בתחומי: שיווק, ניהול, מימון, חשבונאות ומשפט. הסטודנטים יגיעו אל בתי העסק שירצו להצטרף לפרויקט, יראיינו את הלקוחות, ינתחו את הסביבה העסקית עבור העסק, יסייעו בתכנון האסטרטגי, ואף יטפלו בהגשת בקשות שונות (כגון הלוואות וכדומה). השירות כולו יינתן בהתנדבות.

מדובר בהזדמנות חד פעמית, הן לסטודנטים והן לבעלי העסקים. הסטודנטים יוכלו להתנסות בניהול מעשי של עסק פועל: זיהוי הבעיות של העסק, בחינת הסביבה העסקית, הכנת תוכנית עסקית, הכנת דוחות כספיים, התמודדות מול הרשויות ועוד, ואילו העסקים בעיר יוכלו ליהנות מסיוע ניהולי, ברמה המקצועית הגבוהה ביותר - וכל זאת ללא כל עלות.

לרוב בעלי העסקים הקטנים אין נגישות לכלים ולידע שניתנים לסטודנטים למנהל עסקים, וגם אם יש להם הם אינם תמיד מסוגלים ליישם אותו בשגרה העמוסה והשוטפת של ניהול העסק. 

המטרה היא שפרויקט הסיוע לעסקים, יאפשר את שיפור מצבם הכלכלי ובכך יסייע לא רק לעסקים עצמם ולצדדים הקשורים אליהם ישירות (הבעלים, העובדים, הלקוחות והספקים), אלא יסייע לקהילה כולה.

ראש הקליניקה, ד"ר רימונה פלס: "מהניסיון שלנו בשנה האחרונה, בה ליווינו מספר עסקים כפיילוט לפרויקט הנפתח השנה, מדובר מצב של win-win לכולם. הסטודנטים נהנים מהמגע עם 'העולם האמיתי' והעסקים נהנים מייעוץ ומחשיבה חדשה לגבי העסק. מרבית העסקים הקטנים טרודים בהתנהלות היומיומית ואין לבעליהם את הזמן או הכלים, לעשות חשיבה וניתוח של התנהלות העסק בעתיד. הסטודנטים יכולים לעשות את החשיבה הזו תוך התייעצות עם המרצים שלהם שהם מומחים בתחום ורובם עסקו בייעוץ לעסקים שונים. כולי תקווה שהפרויקט יסיע רבות לעסקים בעיר ויהפוך למסורת אשר תחזק את הקשר בין המרכז האקדמי למשפט ולעסקים לעיר רמת גן".

ההרשמה לפרוייקט הליווי מתחילה בימים אלה, עסקים המעוניינים יפנו אל דר' רימונה פלס: Rimona@clb.ac.il

__________________________________________________________________________

מהי הקליניקה?

הקליניקה היא קורס סמסטריאלי בן 3 נקודות זכות, במסגרתו יעבדו הסטודנטים עם עסקים אמתיים הפועלים בסביבה העסקית. הסטודנטים  יעניקו ייעוץ לעסקים, בהתבסס על לימודיהם במשך התואר, בתחומי ניהול שונים: שיווק, ניהול, מימון, חשבונאות ומשפט. במסגרת הקליניקה הסטודנטים יראיינו לקוחות, ינתחו את הסביבה העסקית, יסייעו בתכון אסטרטגי, ובהגשת בקשות שונות (כגון הלוואות) – הכל בקבוצות קטנות, ובהדרכתם הצמודה של מרצי הפקולטה למנהל עסקים.

מטרות הקליניקה
עבור הסטודנטים, הקליניקה מהווה הזדמנות חד פעמית במהלך הלימודים להשתמש בידע ובכלים שנרכשו ולהתנסות בניהול מעשי של עסק פועל: זיהוי הבעיות של עסק, בחינת הסביבה העסקית של העסק, הכנת תוכנית עסקית, הכנת דוחות כספיים, התמודדות מול הרשויות ועוד.

עבור הקהילה, המטרה היא להעניק סיוע ניהולי, ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, בתחומים שבהם רכשו הסטודנטים השכלה במהלך לימודיהם. לרוב בעלי העסקים הקטנים אין נגישות לכלים ולידע שניתנים לסטודנטים למנהל עסקים, וגם אם יש להם הם אינם תמיד מסוגלים ליישם אותו במהלך היומיומי של ניהול העסק. 

הכוונה היא שסיוע לעסקים יאפשר את שיפור מצבם הכלכלי ובכך יסייע לא רק לעסקים עצמם ולצדדים הקשורים אליהם ישירות (הבעלים, העובדים, הלקוחות והספקים) אלא יסייע לקהילה כולה.

למי הקליניקה מיועדת?
הקליניקה מיועדת לסטודנטים בשנה ג' בפקולטה למנהל עסקים ובחוג לחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ועסקים.

הקליניקה תהווה אלטרנטיבה לסטודנטים במנע"ס לקורסים המקוונים ולסטודנטים לחשבונאות תהווה חלק מהסמינר בחשבונאות ניהולית.

דרישות קדם
קורסי המבוא במנע"ס והקורסים בתמחיר וחשבונאות ניהולית בחשבונאות.
ראיון קבלה שייערך על ידי מנחה הקליניקה.

התנהלות הקליניקה 
הקליניקה תמשך על פני כל השנה.
הפעילות תעשה בקבוצות של 3-4 סטודנטים לכל קבוצה.

יתקיימו המפגשים הבאים:

תוצרי הקליניקה
בסיום הקליניקה יהיה על הסטודנטים להגיש דוח לעסק בו עבדו ובו יציגו את מהלך הפעילות, מסקנות והמלצות.

פקולטה למנהל עסקים