המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי ראיית חשבון

תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

החל משנת הלימודים תשס"ט המרכז האקדמי למשפט ועסקים מציע תכנית לימודי תואר ראשון בחשבונאות (B.A), הלימודים בחשבונאות מותאמים לדרישות התקינה החשבונאית הבין לאומית (IFRS).

>> התואר בחשבונאות קיבל הסמכה מהמועצה להשכלה גבוהה ואת הכרת מועצת רואי החשבון

>> סטודנטים של חשבונאות, שיסיימו את כל חובותיהם לתואר ראשון בחשבונאות, יוכלו ללמוד שנה ד' (שנת השלמה) באוניברסיטה העברית, החל משנת הלימודים תשע"ב. 
 

מסלול הכשרה לקבלת רישיון מקצועי של רואה חשבון לבעלי תואר ראשון בחשבונאות.

בעולם הגלובלי שבו אנו חיים, תחום החשבונאות נימצא בלב עולם העסקים והביקוש לבעלי תואר אקדמי בתחום זה גבוה. חזונם של קברניטי התוכנית הוא ליצור מזיגה מיטבית בין הידע החשבונאי התיאורטי, ההיבטים המעשים של נושאי הלימוד וחשיבות הבנת העולם הגלובלי.

חוק רואי חשבון, תשט"ו – 1955 והתקנות שהותקנו לפיו מחייבים עמידה בשני תנאים מרכזיים כדי לקבל תעודה של רואה חשבון והם -

1. הצלחה במבחני מועצת רואי חשבון.
2. התמחות מקצועית שאורכה שנתיים.

מי שסיים את לימודי התואר בחשבונאות כולל שנת השלמה, זכאי לפטור מ-13 בחינות מתוך 15 בחינות של מועצת רואי החשבון. לאחר השלמת הלימודים לתואר "בוגר בחשבונאות" יכולים הבוגרים להתחיל בהתמחות בראיית חשבון, לצורך הכנה לבחינות של מועצת רואי החשבון בישראל תוצע לבוגרי תכנית הלימודים בחשבונאות שנת השלמה (שנה ד' בחשבונאות), הכוללת קורסים ייחודיים בנושאי חשבונאות, שלא נלמדו במסגרת התואר האקדמי הבסיסי – תואר ראשון חשבונאות.

סטודנטים שהשלימו את הלימודים לתואר כולל שנת ההשלמה יתבקשו לעמוד בשתי הבחינות הבאות של מועצת רואי החשבון -

1. חשבונאות פיננסית מתקדמת.
2. ביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות.

לימודי תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי

המרכז האקדמי עושה כל שביכולתו לספק לסטודנטים הלומדים בו קורסים מתקדמים המועברים על ידי מיטב המרצים העוסקים בתחום, סגל המורכב ממרצים בכירים, רואי חשבון ועורכי דין מובילים, ההכשרה שהתלמידים מקבלים בשלוש שנות לימודי תואר ראשון חשבונאות יכינו אותם כראוי למבחנים שיהיה עליהם לעבור בתום הלימודים בכדי לעסוק במקצוע.

בוגרי תואר ראשון חשבונאות יגלו שעם סיום לימודיהם, מעבר הבחינות וקבלת הרישיון המקצועי, הם עוסקים במקצוע מבוקש וכי אפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות והם יכולים להשתלב במהרה בעולם האמיתי ולשגשג בו.

אם אתם חפצים במידע על אודות תנאי הקבלה, מטלות הקורסים, מערכת השעות, תקנון הלימודים או כל אינפורמציה אחרת תוכלו לערוך סיור באתר ולקבל פרטים רלוונטיים, טקסט אינפורמטיבי נוסף הנוגע ללימודי תואר חשבונאות תוכלו לקרוא תחת הכותרת קורס חשבונאות. כמו כן לקבלת מידע אתם מוזמנים לפנות אלינו ישירות בעזרת הטופס שבאתר או לקבוע פגישת ייעוץ. 

 

 

תואר בחשבונאות