המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

פרוייקט המחויבות החברתית בתשע"ה הגיע לסיומו  - הסטודנטים תרמו לקהילה וקיבלו הרבה יותר בחזרה

קבוצת סטודנטים השתתפה השנה בפרויקט המחויבות החברתית שיזמה הפקולטה למנהל עסקים.  

בין החוויות הרבות והמרגשות שעברו על מי שנטלו חלק בפרויקט, בלט סיפורן של האחיות ג'וזיפין וג'ורג'ט עבדו. האחיות עבדו, סייעו לזוג אחיות עם סיפור משפחתי קשה מרמת גן. מדובר במשפחה חד הורית בה האבא עזב את הבית והאם חולה. ג'וזיפין וג'ורג'ט ליוו לאורך השנה את בנות המשפחה בנות ה-12 וה-15.

גוזיפין מספרת, "סייענו להן במגוון תחומים החל מעזרה בלימודים, שיעורי בית, וכן תמיכה ועזרה מעבר. הן היו חסרות ביטחון כשהכרנו והיו זקוקות למישהו שילווה אותן ויתמוך בהן". הפרוייקט נגמר אמנם, אבל האחיות סיכמו כי ימשיכו להיפגש גם אחרי תום ההתנדבות.

לגבי התרומה שהן קיבלו מהפרויקט, מספרת ג'וזיפין: "התחושה שאתה יכול לעזור לאדם אחר זה דבר אדיר לחיים. ההתנדבות הזו לימדה אותי מהי אחריות, הרגשתי שהן ממש הבנות שלי. ההצלחה הגדולה ביותר של הפרויקט, היא העובדה שהרגשנו שאנחנו רוצות להתנדב מתוך רצון לעזור ולא מתוך מחויבות לפרויקט".

סיפור נוסף ומעניין הוא סיפורו של נתן אשורוב אשר התנדב בארגון חסדי איילה.

נתן השתתף בפעילות איסוף וחלוקת מזון למשפחות נזקקות באשדוד וסיפר על התרומה האדירה שקיבל מההתנדבות: "הפרויקט חשף בפני צד שלא הכרתי, לראשונה פגשתי אנשים שתרומה קטנה שעושים עבורם יכולה להיות מאוד משמעותית. זאת הייתה הפעם הראשונה בחיי שביצעתי עבודת התנדבות וההרגשה הייתה טובה, מספקת ומבורכת. בהמשך אשתדל לתרום מעצמי עד כמה שאוכל".

בקרוב תיפתח ההרשמה לפרויקט המחויבות החברתית לשנה"ל תשע"ו 

פקולטה למנהל עסקים