המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

זיו כהן, תלמיד מנהל עסקים בועדת הכלכלה

בשבוע שעבר נערך במרכז "כנס השכר והתעסוקה לאקדמאים בישראל", בהשתתפות אורחים בכירים דוגמאת פרופ' אבי שמחון, הפעילה החברתית דפני ליף, הח"כ אבישי ברוורמן, הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר ועוד.

אחד האירועים הבולטים במהלך הכנס הייתה פנייתו של הסטודנט זיו כהן (מנהל עסקים שנה ג') לח"כ ברוורמן שהינו יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת.

זיו שהינו המנכ"ל של חברת מאסטר ויזה (חברה להוצאת ויזה לארה"ב), פנה אל הח"כ והציג בפניו את הקושי האדיר שבלהיות עסק קטן כיום בישראל.

ברוורמן התרשם מסיפורו של זיו והזדהה עם הקשיים אותם הוא חווה ומבימת הכנס הודיע לזיו  "את בא איתי מחר לועדת הכלכלה של הכנסת בכדי לספר את הסיפור שלך!"

מה שנראה כקוריוז באותה עת, הפך למחרת למציאות כאשר בועדת הכלכלה של כנסת אכן הופיע זיו וקיבל במה רחבה מאוד להשמיע את סיפורו

זיו מספר כי עמד בפני חברי הכנסת ושר הכלכלה נפתלי בנט והציג בפניהם את הקשיים שחווים עסקים בישראל:

"דיברתי איתם על עלויות המעסיק הגבוהות, הארנונה הגבוהה, עלויות טלפוניה נייחת, ההנתכלות של בתי הדין לעבודה באופן עקבי למעסיקים ועוד".

זיו הוסיף, "בכל שנה נסגרים עשרות אלפי עסקים קטנים ואין תקציב למט"י. את דבריו סיכם בציטוט מספר "טיילתי בכל העולם, פגשתי עמים ותרבויות ובכל מקום שטיילתי לא פגשתי עם מופלה לרעה כמו עם העסקים הקטנים בישראל".

בסיום דבריו ענה לזיו שר הכלכלה נפתלי בנט: "אנו מודעים לבעיה ולצערי מי שישב בממשלה לפניו לא הבין את חשיבות העסקים הקטנים. השנה הענקנו חלק נכבד מהתקציב להלוואות לעסקים קטנים. אני מאמין שהמצב ישתפר".

בסיום הוועדה חברי הכנסת בירכו את זיו על דבריו והח"כ ברוורמן אף נתן לו את פרטיו האישיים וציין בפניו כי הוא יכול לפנות אליו באופן ישיר בכל בעיה בה יתקל בהמשך הדרך.

המרכז האקדמי