המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

מועדון המנהלים של הפקולטה למנהל עסקים בסיור ופגישה עם יו"ר חברת חשמלחברי מועדון המנהלים של הפקולטה למנהל עסקים היו ביום רביעי, השישי באפריל, אורחי חברת החשמל. במסגרת ביקור בתחנת הכוח הגדולה במדינה, "אורות רבין" שבחדרה, נפגשו חברי המועדון לשיחה עם יו"ר מועצת המנהלים של חברת החשמל האלוף (מיל.) יפתח רון טל. האלוף רון טל סקר בפני חברי הפורום את  אסטרטגיית חברת החשמל לחמש השנים הקרובות ועמד על בעיותיה ועל אתגריה. האלוף רון-טל, התייחס, בין היתר, לנושא צמצום הספקת החשמל לרשות הפלסטינאית בגלל חובות של למעלה ממליארד וחצי ₪ שאי תשלומם פירושו המעשי הוא העמסת החובות על האזרח הישראלי. כמו כן, הרחיב בנושא מתווה הגז והבהיר כי פיתוח מאגר לוויתן הוא אינטרס חיוני של מדינת ישראל.

חברת החשמל נמצאת בעיצומה של מהפכה טכנולוגית שמביאה לצמצום דרמטי בזיהום האוויר ולשימוש בפסולת הנוצרת בעת ייצור החשמל למטרות אחרות.  

מנהל תחנת הכוח אורות רבין, נתן סנדלר, תיאר בפני המשתתפים את תהליך ייצור החשמל וכן עמד על תמהיל ההון האנושי המועסק באתר. לאחר מכן התקיים סיור מודרך בהנחיית המנכ"ל באתר שבמהלכו ביקרו חברי מועדון המנהלים במזח וצפו בפריקה של פחם, היו ביחידת ייצור ובמרכז הבקרה והשליטה.

בסיור נטלו חלק גם פרופ' יורם מיתקי דיקן הפקולטה, ד"ר מייק דברת מנהל מועדון המנהלים, ד"ר יפית רפאל ראש ההתמחות במשאבי אנוש ולירז אבוקן יצחקי ראש מנהל אקדמי.

המרכז האקדמי