המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

עדי בילדנר, סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת ECI מתארח במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

בסוף השבוע האחרון במסגרת ההתמחות בניהול משאבי אנוש התארח אצלנו מר עדי בילדנר, סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת ECI. בעברו היה בילדנר גם סמנכ"ל משאבי אנוש באינדיגו ויש לו ניסיון רב ומגוון בניהול משאבי אנוש בעולם הגלובלי.

בילדנר שוחח עם הסטודנטים על האתגרים הניצבים בפני מנהלי משאבי אנוש בשוק צומח, תחרותי, גמיש וגלובלי. אתגרים אלה הם גם הנקודות הקריטיות שאותן הסטודנט במנהל עסקים צריך להכיר.

ראשית, יש מחסור היום בכח אדם איכותי שיכול לשמש בעמדות ניהול בכירות!

יש מחסור בכח אדם איכותי שיכול לשמש בעמדות מקצועיות בכירות!

ויש מחסור בכח אדם ניהולי עם יכולות מנהיגות!

את הביקושים הללו שוק העבודה צריך לספק כשברקע, שני אלמנטים מרכזיים ההופכים את המשימה למורכבת.

האחד: במרכז התרבות הישראלית עומדת תפיסת "הישרדות". ולכן ישראלים רבים "מאלתרים" מעכשיו לעוד רגע ומתקשים לתכנן לטווח רחוק.

השני, דור הY   (ילידי שנות ה-80 וה-90) תופס נתח הולך וגדל בשוק העבודה. זהו דור ששוק העבודה הוותיק מתקשה לעכל. החבר'ה הצעירים מצד אחד נלהבים, מלאי תשוקה, יצירתיים, טכנולוגיים מאד, ערכיים, מקושרים ומחוברים, ומצד שני מדובר בדור הוואטצאפ שרוצה הכל במהירות הוואטצאפ ולכן מתקשה לחכות בסבלנות, מתקשה לתכנן לטווח ארוך ומתקשה לעמוד בתהליכי עבודה ארוכים ומורכבים. כעת, אם זה לא מספיק, דור ה-Y  גם רואה את העולם אחרת וסדר העדיפויות שלו ביחס למהות החיים שונה ממה ששוק העבודה מכיר ויודע.

כך למשל אם דורות קודמים ראו את שוק העבודה כך....

 

           

 

 

 

 

 

 

דור ה- Y  רואה את שוק העבודה אחרת........

 

 

 

 

 

 

 

 

וזה התפתח ל...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ובכן, נראה כי שינויים מהותיים צפויים בשוק העבודה!

האתגר למנהלי משאבי אנוש הוא כבר מעכשיו להרחיב את "עומק הספסל" ולהכין את מנהלי העתיד המקצוענים בכל הרמות! לוודא שיהיו מחליפים בעמדות האסטרטגיות! לוודא שהתפקידים הקריטיים יאוישו ע"י האנשים המתאימים, ובסוף גם לייצר תרבות של מצוינות!

 

כתבה: ד"ר יפית רפאל
ראש ההתמחות בניהול משאבי אנוש

המרכז האקדמי