המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

אלעד (27) מרמת גן,  סטודנט שנה ג' למנהל עסקים בהתמחות מימון, הבעלים של "המרכז ליהלומים"

ההחלטה לפתוח עסק משלך

התחלתי תואר במנהל עסקים ובאמצע השנה הראשונה הגעתי למסקנה שהספיק לי להיות שכיר ולעשות כסף לאחרים, אז החלטתי לקחת את העניינים לידיים. לקחתי הלוואה קטנה ופתחתי משרד, לשמחתי כבר מהיום הראשון התחילה להיכנס עבודה.

 קצת על העסק

פתחתי את העסק שלי ב-2011. המהות המרכזית של העסק הוא מסחר פיזי בזהב, יהלומים וכלי כסף - בין אם זה לאנשים פרטיים או לסוחרים למיניהם. מעבר למסחר בזהב, העסק גם נותן שירותי הלוואות לאנשים שהבנק סגר בפניהם את הדלת או כאלה שצריכים כסף מזומן באופן מיידי.

קהל הלקוחות שלי מורכב מלקוחות מהשוק הפרטי ולקוחות מהשוק העסקי.
לקוחות השוק הפרטי - מגיעים אלי אנשים שמעוניינים לממש את פריטי הערך שלהם (זהב,יהלומים וכלי כסף) למזומן, או כאלו שיש להם כסף נזיל והם רוצים להשקיע בדבר מוחשי ולא בדבר וירטואלי כמו מניות.
לקוחות השוק העסקי – אני עובד מול חנויות תכשיטים,יהלומנים,רופאי שיניים וחברות הייטק.

איך הלימודים במרכז האקדמי עוזרים לי בניהול העסק

התואר מעניק לי כלים שימושיים להתנהלות בעולם העסקים, החל מרמת ההבנה הבסיסית של כללי המסחר וכלה בזיהוי הזדמנויות עסקיות ליצירת רווח.

במסגרת התואר למדתי קורסים רבים שלימדו אותי דברים אותם אני מיישם כיום בעסק שלי : במבוא למדעי ההתנהגות, למדתי איך לגרות עובד. מה גורם לעובד גירוי חיובי או שלילי ובכך לדעת על מה לשים דגש וממה להימנע. במבוא למערכות מידע, למדתי ליצור טבלאות סטטיסטיות שמאפשרות מעקב אחר ההתנהלות הכספית, השיווקית והניהולית. הקורס במשפט עסקי, העניק לי צוהר להבנת העולם המשפטי שהוא חלק בלתי נפרד מהעולם העסקי.
באופן כללי כל קורסי הכלכלה והמימון למיניהם, כגון: כלכלה, מימון בינלאומי, מדיניות כלכלית ועסקים בישראל, ניהול פיננסי,אופציות ונכסים נגזרים ועוד, הם קורסים  שפותחים לסטודנט את הראש ומלמדים אותו איך לעבור מראיה של עסק קטן, לעולם הגדול עם מליון אפשרויות בו אתה מבין שעל ידי ביצוע הפעולות הנכונות, אתה יכול למנף את עצמך בצורה בלתי רגילה.

היום אני יודע שכל הקורסים האלה מעניקים לי יתרון תחרותי אל מול המתחרים.  הכלים שקיבלתי בתואר מאפשרים לי לבצע מהלכים בצורה נכונה וחלקה יותר ודרך זאת לשמר על היציבות וההובלה של בית העסק שלי.

"המרכז ליהלומים", שוהם 5, קומה 11, מתחם הבורסה ברמת גן
ליצירת קשר עם אלעד בנוגע למכירת זהב או כל נושא אחר
משרד: 077-441-7808 נייד: 050-555-66-60
www.diamond-center.co.il

 

המרכז האקדמי