המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

רוצים להיות רואי חשבון? קבלו מסלול עוקף תואר בחשבונאות

מי אמר שצריך ללמוד חשבונאות כדי להיות רואה חשבון? תנו לנו להציג בפניכם תואר מרתק ומעניין שיסלול עבורכם את הדרך לעבר התפקיד המבוקש, בהצלחה

אם אתם מעוניינים להיות רואי חשבון כדאי שתדעו שמלבד המסלול המוכר הכולל תואר בחשבונאות, שנת השלמה ומבחני הסמכה, יש מסלול קצת שונה שמסתמן כאלטרנטיבה ראויה לסטודנטים שמעוניינים להיות רואי חשבון ולהעשיר את הידע שלהם בתכנים מעולם הניהול. נשמע מתאים? קראו עוד על התואר הייחודי שייקח אתכם הכי רחוק שאפשר.

כל התכנים המבוקשים שיהפכו את התואר שלכם למעניין יותר

תחום החשבונאות הוא תחום שעוסק בניהול חשבונות המבוסס בעיקרו על גישות תיאורטיות ומודלים מורכבים. ניתן להחשיבו כתואר קשה מפני שהוא דורש מהסטודנט יכולות אנליטיות גבוהות, כאשר יש מי שאומר שסטודנטים אשר הולכים על זה ונרשמים לתואר מונעים מתשוקה אמתית למקצוע. בסיום התואר תוכלו להשתלב במסלול ייעודי להכשרת רואי חשבון הכולל שנת השלמה ומבחני מועצה.

עקב העובדה שהתואר הוא מאוד אנליטי, הוא לא מתאים לכל אחד ויש שיראו אותו כעמוס בתכנים קשים. אם ממש ברגע זה התחלתם להסס, זה בדיוק הרגע לספר לכם על מסלול לימודים חדש שנפתח במכללה האקדמית למשפט ועסקים ברמת גן: תואר במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.

אז מה בעצם ההבדל בין התארים? בתואר נלמדים הרבה יותר קורסים מתחום מנהל העסקים שאינם נלמדים במסגרת התואר בחשבונאות. "הדרישות של מועצת רואי החשבון לתכנים הנלמדים בתואר בחשבונאות הן מאוד מפורטות ויש מעט מאוד מקום להוסיף עוד קורסים בתחומי הניהול. התואר הזה מביא ערך מוסף רב יותר, הוא לא מלמד אותך להיות רק רואה חשבון אלא להיות גם מנהל", מספרת ד"ר רימונה פלס, ראש החוג לחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת-גן.

מלבד קורסים בחשבונאות פיננסית, ניהולית ושאר הנושאים בהם נתקל כל סטודנט לחשבונאות, המכללה האקדמית למשפט ולעסקים ברמת גן מציעה קורסים במימון, שיווק, התנהגות ארגונית, משאבי אנוש וניהול ארגוניות, ובקיצור כל התכנים שיפלפלו את התואר ויהפכו את הסטודנט לאיש מקצוע טוב יותר.

המסלול שיפטור אתכם ממבחני ההסמכה

הידע הניהולי חשוב לרואה החשבון בעיקר לנוכח הנתון המעניין שמציינת ד"ר פלס ולפיו: 85% מכל רואי החשבון אינם עובדים במשרד רואי חשבון, מסיבה זו מגוון אפשרויות התעסוקה של בוגר מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות הוא רחב יותר משל בוגר חשבונאות. "סטודנטים מקבלים את כל מה שהם צריכים בתואר על מנת להמשיך למבחני המועצה, כאשר התואר מספק פטור מ-11 מבחני מועצה במקום 15". בסיום התואר הסטודנט יכול להמשיך לשנת ההשלמה במהלכה יזכה לפטור של שתי בחינות נוספות, ואחריה יוכל לגשת לשתי הבחינות הנותרות.

אבל זה לא רק זה, שכן מה שהופך את המסלול לנכון דווקא במכללה האקדמית הוא ההכוון התעסוקתי שמקבלים הסטודנטים בסיום התואר, אשר עוזר לסטודנט להתחיל את הקריירה בתחום, ומה עוד? " דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא רמת ההוראה במכללה, שכן המכללה מובילה ברמת ההוראה לפי הנתונים של אגודת הסטודנטים הארצית", מציינת פלס, כאשר בנוסף לכל זה הסטודנטים ירכשו ידע נוסף בכנסים, ומפגשים עם אנשים שנמצאים בחזית העשייה הפיננסית.

הנקודה החשובה ביותר היא להקנות לסטודנטים את הכלים הנדרשים ולאפשר לה ללמוד בסביבה נעימה ונכונה. "במכללה האקדמית למשפט ועסקים כל סטודנט מקבל יחס אישי, כאשר גם הדלת של הדיקאן תמיד פתוחה בפני הסטודנטים", היא אומרת, ואם אתם שואלים אותנו מה דעתנו בנושא התשובה היא ברורה – BA במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ועסקים זו הבחירה הנכונה.

המרכז האקדמי