המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

9.10.2013 מנהיגות ומצוינות: נקודת מבט אחרת על החברה בישראל
לחצו כאן להזמנה לכנס


מן הדברים שעלו בסימפוזיון שבכנס:

חה"כ אורלי לוי- אבקסיס, סגנית יו"ר הכנסת, יו"ר הועדה לזכויות הילד: "לתפיסת המפלגה שלי, מי משרואה את עצמו כמי שתורם וגם נהנה מהפירות של התרומה המשותפת הוא שווה בין שווים. העברנו לא מעט דברים שנגעו לא רק באוכלוסיה היהודית. לא מעט אצלי בועדה גם ניהלתי דיונים על פינויים מבתים אפילו מלוד. לרגע לא קיבלתי מהמפלגה כתף קרה כי הכללים צריכים להיות אחידים. אני מדברת, למשל, על הריסת בתים – איפה הילד שם את הראש? אם זה היה אחרת לא הייתי מוכנה להישאר במפלגה שבה אני נמצאת".

איציק קורנפיין, לשעבר יו"ר בית"ר ירושלים:  "קביעת מטרות מרבעון לרבעון? אצלנו (בית״ר) זה היה מיום ליום, משעה לשעה, היה קשה מאד לתכנן קדימה. אנחנו בבית״ר המהות שלנו זה הקהילה. אנחנו לא עסק שעושה כסף. המהות היא לנסות ולחנך את הדור הצעיר. אני מאמין בכל אופן שמיגור תופעה חברתית של אלימות וגזענות יכול להיעשות רק דרך הדור הצעיר. 

כשהיינו בעין הסערה עם כל פרשת הצ׳צ׳נים לא הסתכלו על בית״ר כמועדון כדורגל שמייצג את בית״ר או ירושלים. הגיעו צוותי טלויזיה מכל העולם. אמרו: תסתכלו על הישראלים הגזענים האלה. זו תופעה שלצערי במדינה היא רווחת. להגיד שצפינו בדיוק מה הולך לקרות בפרשה הזאת, אני אחטא לאמת. תיארנו לעצמנו שתיווצר איזו בעיה. לא תיארנו לעצמנו שההשלכות יהיו כל כך גדולות וגם האפקט".

משתתפי הכנס - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

יו״ר האסיפה הכללית של המכללה, מפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף במיל' איתן בן אליהו, שאל את קורנפיין: "מי ניצח אתה או לה פמיליה?" והוא ענה: ״הם לא ניצחו אותי הם ניצחו אותנו. עובדתית הם ניצחו״. גל גבאי, מנחת הכנס אמרה לו: ״סימנת דרך ייחודית, אמיתית ואמיצה״.

 אלון בן דוד, מגיש מהדורת שישי בערוץ 10: "יהיה לי מאד קשה לעמוד כאן ולהגן על התקשורת הישראלית. התקשורת הישראלית יש בה הרבה חלקים מאד בעייתיים. היא גם עוברת שחיקה מאד מצערת. אובדן האמון בתקשורת הוא חלק מקריסת ההיררכיה בכל מעגלי החיים. הוא חלק מקריסת המנהיגות שמלווה את כל אזורי החיים. זו אחת הסיבות שלא רק התקשורת נמצאת במשבר מנהיגות אלא מדינות נמצאות במשבר מנהיגות.  כי אנשים שמעיזים ונכנסים לזירה הציבורית התקשורת מייסרת אותם במסרקות ברזל עד שאנשים מוצלחים אומרים: שומר נפשו ירחק".

"אני בא ממקום שאני שמח להגיד שלא חרגתי אף פעם מגבולות האתיקה שלי. אני מקפיד ככלל לחיי לא לעשות דברים שאני מתבייש בהם. לא נתקלתי בסיטואציות שהן אני נאלץ לכופף את האתיקה שלי לא לטובת בעל מניות ולא לטובת סיפור.

 עד היום לא הרגשתי שום זרימה של הוראות או תכתיבים מבעל מניות כזה או אחר. לפעמים האמת: הגזמנו. כשקנה אותנו לאודר ודווקא בפרנציפ על היום שהוא נכנס לערוץ עשינו כתבות נגד ביבי, שלא היו מוצדקות עיתונאית ופגענו באשתו של ביבי כדי להראות שאנחנו משוחררים, לדעתי פה חרגנו מהאתיקה. והיו עוד דוגמאות כאלה שבעטנו בבעלי המניות כדי שלא תהיה מראית עין שאנחנו עושי דברם".

המרכז האקדמי