המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שוק העבודה של המאה ה-21 – כבר לא מה שחשבתם... שהתרגלתם...שתכננתם....

שוק של אוטומציה, טכנולוגיה, גלובליזציה...ופרילנסרים....מה זה אומר לגבינו?

השבוע קיימה ההתמחות בניהול משאבי אנוש, בפקולטה למנהל עסקים, את הכנס הראשון שלה בנושא "ניהול  קריירה בעולם משתנה".

בכנס השתתפו פרופ' יורם מיתקי, דיקן הפקולטה לשעבר, גב' ורד ענבר, סמנכ"לית משאבי אנוש של חברת טרה מקבוצת קוקה קולה, גב' רוני שניצר, הכלכלנית הראשית של משרד העבודה והרווחה  וגב' עדי סדן, פסיכולוגית תעסוקתית בכירה ממכון קינן שפי.

פרופ' יורם מיתקי דיבר על  השינויים הדרמטיים העתידים להתחולל בשוק העבודה, שינויים במקצועות, בתפקידים, בארגונים ובקריירה. למעשה אין מחלוקת בין החוקרים: מחשבים ורובוטים ישתלטו על כ50% מהמשרות תוך 2 עשורים ו 40% מהתעסוקה כיום בישראל היא במקצועות בסיכון גבוה לתהליך מחשוב. לעומתם יכנסו מקצועות שאף אחד לא מכיר.

למעשה, מס' המשרות במשק מצטמצם ולכן יהיו הרבה מאד פרילנסרים בשוק העבודה.

>> המצגת של פרופ' מיתקי

סמנכ"לית משאבי אנוש של טרה מקב' קוקה קולה,  גב' ורד ענבר דיברה על העדר החינוך והמיומנויות הטכנולוגיות. "פעם היו בתי ספר מקצועיים שמזינים את התעשייה באנשים טכניים.... כיום למקצועות הטכניים יש ביקוש והתגמולים בהם גבוהים יותר מתגמולי האקדמאים מסיימי חלק מהתארים...אבל חלקם  אינם מוכרים וגם המוכרים שבהם, הישראלים לא רוצים לעבוד בהם."

>>  המצגת של ורד ענבר

גב' רוני שניצר, כלכלנית ראשית משרד העבודה, שייצגה את "המבוגר האחראי" דיברה על האחריות המשותפת של העובדים, המעסיקים וגם של הממשלה. היא סיפרה על מדיניות הממשלה לטווח הקצר ולטווח הארוך, מדיניות שממוקדת באוכלוסיות ששיעור השתתפותן בשוק התעסוקה הוא הנמוך ביותר (גברים חרדים ונשים ערביות ) וששיעור הגידול שלהן באוכלוסייה בישראל הוא הגבוה ביותר. לכן, טיפול בסוגיה זו עומד בראש סדר העדיפויות הלאומי. בנוסף, ממשלת ישראל קובעת מדיניות שתספק את צרכי שוק העבודה תוך חיזוי הביקוש למקצועות השונים. ניתן גם לדעת מהי התשואה הצפויה ללימודי תואר.

כרגע זו השנה השנייה שבה שיעורי התעסוקה בישראל גבוהים משל ממוצע הOECD.

 >> המצגת של רוני שניצר      

גב' עדי סדן, ממכון מקינן שפי, נתנה כלים משמעותיים שיסייעו לנו לנצח את שוק העבודה. ראשית, עלינו להיות "סטודנטים תמידיים", להתעדכן וללמוד לכל אורך הקריירה. שנית, עלינו ליצור ערך מוסף ייחודי, כזה שאין לאחרים והכי חשוב, לפתח את הכישורים החברתיים שלנו, כאלה שהרובוט לא יוכל להחליף. רק אז נשמור על עצמינו employable"  " או "ברי העסקה". רק כך נהיה "כוכבים" בשוק העבודה, מפיקים תועלת גבוהה לארגון ולכן בעלי סיכויים טובים להתקדם גם הלאה.

מכוני המיון יחפשו אצלנו סקרנות ללמידה, מוטיבציה גבוהה, יצירתיות, הסתגלות לשינויים ואינטליגנציה רגשית.

אני אוסיף שבשוק כזה לא דרוש ניסיון רב. הרי עד כמה יועיל ניסיון בטכנולוגיה שכבר אינה רלוונטית?

כן חשובה יכולת למידה ואהבה ללמידה. עם אלה אפשר להצליח בכל דבר!!

>> המצגת של עדי סדן

לסטודנטים שלנו בהצלחה בקריירה. אנו נעשה כל דבר שנדרש על מנת לסייע לכם לנצח בשוק העבודה!

כתבה: ד"ר יפית רפאל
ראשת ההתמחות בניהול משאבי אנוש       

המרכז האקדמי